Onur Sabri Durak

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Geçiş İçeriği
Geçiş İçeriği
Geçiş İçeriği

Hakkında

Onur Sabri Durak, Türkiye Cumhuriyeti’nde baroya kayıtlı avukat ve aynı zamanda TPE nezdinde patent vekilidir. Doktora çalışmaları sırasında Şanghay Denizcilik Üniversitesi’nde bulundu. Hukuk yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde, hukuk lisansını ise Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Halihazırda İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset lisans eğitimine devam etmektedir. Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi, Xiamen Uluslararası Hukuk Akademisi, Deniz Hukuku Üzerine Anvers Denizcilik Akademisi, Barselona Deniz Hukuku Uluslararası Yaz Okulu, CIArb, Marko Polo – Zheng He Uluslararası Deniz Hukuku ve Politikaları Akademisi’nde çeşitli eğitimlere katılmıştır. Uluslararası Deniz Yatağı otoritesinden burs kazanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nde dersler vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti adına Buenos Aires, Arjantin’de Antarktik Antlaşmalar Sekretaryasında görev yaptı ve çeşitli kademlerde uluslararası konferans ve toplantılara katıldı. Çin Halk Cumhuriyeti’nde Burger King, Popeyes ve Tradesoft şirketlerinin hukuk baş müşavirliğini yaptı. Aynı zamanda Türkiye’de İMEAK DTO Kocaeli Şubesinin uluslararası ilişkilerden sorumlu danışmanı olarak görev yapmakta, Türkiye’deki hukuk bürolarına Çin’deki müvekkillerine yönelik olarak hukuki danışmalık hizmeti vermektedir. 2018 yılından bu yana Şanghay Jiaotong Üniversitesi Koguan Hukuk Fakültesinde Kutup Hukuku derslerini vermektedir.

 

Çalışma alanları arasında Yabancı Yatırım Hukuku, Şirketler Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar, Taşıma Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Ticari Tahkim ve Sözleşmeler Hukuku yer almaktadır. Araştırma alanlarında ise Kutup Hukuku, Deniz Çevre Hukuku, Deniz Ticareti Hukuku ve Deniz Kamu Hukuku bulunmaktadır. Türkçe, İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ve Çince bilmektedir.